Blogs
Prekių krepšelis

Blogs

29 April, 2018
0 Comment

Mankštos juostos kitaip dar vadinamos pasipriešinimo juostomis, pasižymi kokybe ir moksliniais tyrimais paremta mankštos metodika raumenų ir sąnarių jėgai, mobilumui ir lankstumui didinti. Juostos veikia pasipriešinimo principu. Mankštos metu išnaudojamas elastinis jėgos stiprinimo komponentas, kuris padidina ne tik mankštos efektyvumą, bet ir apsaugo sąnarius ir raiščius nuo nereikalingų perkrovų.

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad pratimai su elastiniu pasipriešinimu naudojant mankštos juostas didina/gerina jėgą, pusiausvyrą, ištvermę, laikyseną, funkcionalumą, mobilumą ir lankstumą, mažina skausmą, kraujo spaudimą bei apsaugo nuo parkritimų.

Pasipriešinimo juostos verčia raumenis dirbti kitaip nei laisvi svoriai. Skirtingai nei hanteliai ar štangos pratimų juostos viso judesiu metu suteikia nuolatinę įtampą raumenims. Jos pailgina raumens įtempimo laiką. Taip raumuo dirba efektyviau. Jos yra kompaktiškos, joms nereikia daug vietos, todėl labai puiki priemonė treniruotis namuose. Elastinis pasipriešinimas nepriklauso nuo gravitacijos, todėl pratimai gali būti atliekami įvairiomis kryptimis. Treniruojantis su elastinėmis juostomis pastebėtas didesnis stabilizuojančių raumenų aktyvumas, ypač atliekant judesius įvairiose plokštumose.

Pagrindinis tikslas atliekant pratimus su tampriomis juostomis yra padidinti ištvermę, raumenų masę ir padailinti kūno formas bei laikyseną. Kad šie tikslai būtų pasiekti, pradedantieji turi atlikti programas sudarytas iš 6-8 pratimų. Atlikti 1-3 pratimų serijas po 15-20 pakartojimų su nedideliu nuovargiu atliekant paskutinę seriją. Atliekant pratimus neturite jausti per didelio pasipriešinimo, jei taip yra pakeiskite makštos juostą į mažesnio pasipriešinimo spalvą.

Atlikdami pratimus su makštos juosta vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:

 • Judesius atlikite lėtai ir juos kontroliuokite.
 • Stebėkite savo laikyseną prieš atliekant judesius, pratimo eigoje bei pabaigę pratimą.
 • Prieš pradedant judesį juosta turi būti šiek tiek įtempta. Tai padeda apsaugoti Jūsų sąnarius.
 • Nedarykite pratimų, jei jaučiate skausmą. Jei pradėjote jausti skausmą nutraukite pratimą.
 • Labai svarbu žinoti kaip juostas laikyti, kad nesužalotumėte savęs.

Norintiems sportuoti namuose ir nenorintiems į tai daug investuoti, mankštos elastinės juostos ir tampyklės kaip tik tai ko reikia!

Būkite aktyvūs ir būsite sveiki!

24 April, 2018
0 Comment

Bėgimas rekomenduojamas norint sumažinti kūno riebalų kiekį, sumažinti širdies ligų riziką, kraujospūdį, sumažinti stresą, padidinti kaulų tankį, pagerinti psichinę sveikatą, padeda palengvinti depresijos požymius, pagerinti raumenų tonusą, sulėtinti senėjimo procesus, sumažinti kritimų riziką.

TAISYKLINGA BĖGSENA

Kelis pakeliamas aukštai, šlaunis lygiagreti su bėgimo pagrindu (aukščiau). Blauzda lieka palenkta, kol kelis iškeltas aukštyn, o tada greitas nuleidimas žemyn. Pėda bėgant beveik po kūnu, statoma ne per toli į priekį, tvirtai remiamasi į pagrindą, stipriai atsispiriama. Dubuo neutralioje padėtyje: neatsikišęs į priekį ar atgal. Bėgant turėtų judėti kuo mažiau aukštyn ir žemyn ar sukinėtis į šonus. Turi būti pakankamai stabilus. Liemuo bėgant visada tvirtas ir statiškas, raumenys natūraliai įsitempę, kad stabilizuotų kūną. Juosmuo neturi sukiotis. Rankos ir pečių judesiai turi didelę įtaką bėgimo efektyvumui. Pečiais visada atsipalaidavę, nuleisti, atlošti atgal, kad krūtinė būtų atvira (kvėpavimas). Alkūnės 900 lenkime, švytuoti pirmyn/atgal (ne skersai kūno). Kaklas ištiestas, atpalaiduotas, žvelgiama tiesiai prieš save. Veidas irgi atpalaiduotas, kadangi visi papildomi judesiai eikvoja energiją ar turi įtakos pečių ir kaklo įtampai.

BĖGIMO INTENSYVUMAS

Rekomenduojama poilsio 1 d./sav. bei 1 sav. lengvo treniravimosi kas 6-8 savaites. Bėgiojant nepamiršti stabilizacinių pratimų raumeniniam korsetui stiprinti bent 2 k./sav. Po 1-2 serijas 12-20 pakartojimų. Jėgos treniravimas (su nedideliu svoriu) padidina lėtai susitraukiančiųjų raumeninių skaidulų jėga, todėl gerėja bėgimo rezultatai. 2 serijos po 10-20 pakartojimų (ilgoms distancijoms). Tempimo pratimus daryti po treniruotės, apšilus raumenims. Kiekvieną pratimą 20-30s.

ĮDOMU

 • Krūvis didinamas keičiant takelio judėjimo greitį ir (arba) pasvirimo kampą. Maksimalus deguonies sunaudojimas bėgant bėgimo takeliu vidutiniškai 5–10 proc. didesnis negu minant dviratį dėl didesnės raumenų masės pernešimo ir pasipriešinimo gravitacijai.
 • Laikymasis už bėgimo takelio rankenos gali sumažinti ėjimo metabolines sąnaudas, todėl jo reikėtų vengti.
 • Norint kuo labiau suvienodinti bėgimo sąlygas, imituoti oro pasipriešinimą, kaip bėgant lauke, užtenka bėgimo takelį pakelti 1%, taip bėgant tuo pačiu greičiu būtų sunaudojama tiek pat energijos, kiek bėgant lauke.
 • Bėgimo takelis dėl minkšto, lygaus ir vienodo paviršiaus tinkamas besigydantiems tam tikras bėgimo traumas.
 • Bėgant bėgtakiu labiau apkraunamos achilo sausgyslės lyginant su bėgimu žeme.

Esant nugaros apatinės dalies skausmui bėgioti nerekomenduojama. Pirma reikėtų sustiprinti nugaros ir pilvo raumenis. Bėgimo takelis puiki priemonė mylintiems bėgimą, tačiau negalintiems bėgioti dėl blogų oro sąlygų lauke.

Būkite aktyvūs ir būsite sveiki!

19 March, 2018
0 Comment
Elipsinis treniruoklis tai kardio treniruotėms skirtas įrenginys. Didžioji dalis elipsinių treniruoklių padeda treniruoti viršutinę ir apatinę kūno dalis. Dažnai sportą pamėgę žmonės iškeičia bėgimo takelį į elipsinį treniruoklį. Sportuodami ant elipsinio treniruoklio galite keisti mankštos intensyvumą, kai kuriais atvejais ir žingsnių ilgį bei nuolydį. Sportuojant pėdos turėtų tvirtai ir patogiai stovėti ant pedalų, gerai sukonstruotas treniruoklis turėtų po lygiai paskirstyti krūvį tiek kojoms, tiek rankoms, o rankų judesiai neturi trukdyti apatinės kūno dalies judesių.

Kokie raumenys treniruojami?
Pirmiausia treniruojami apatinės kūno dalies raumenys:
 • Didieji sėdmenų raumenys (gluteus maximus). Norėdami geriau ištreniruoti šiuos raumenis sportuodami labiau palinkite į priekį.
 • Priekinė šlaunų dalis (kvadricepsas). Elipsinis treniruoklis ypač gerai veikia priekinius šlaunų raumenis, bet ne taip stipriai kaip dviratis – treniruoklis, todėl neverta bijoti, kad šlaunys sustorės.
 • Užpakalinė šlaunų dalis. Kai kurie elipsiniai treniruokliai turi galimybę padidinti palinkimą ir imituoja kopimą į kalnus. Minant pedalus atbulomis taip pat treniruojami šlaunų raumenys.
 • Blauzdų raumenys (gastrocnemius, tibialis anterior). Jei norite treniruoti blauzdas laikykite rankas ant rankenų ir daugiau energijos nukreipkite į kojas. Minkite tai į priekį, tai atgal.
Elipsinis treniruoklis lavina ne tik apatinę, bet ir viršutinę kūno dalį (nors ir kiek mažiau):
 • Krūtinės raumenis (pectoralis major).
 • Rankas (tricepsus, bicepsus).
Privalumai
 • Mažiau spaudimo sąnariams, nei bėgiojant, tuo pačiu mažesnė susižalojimo rizika.
 • Reikia mažiau jėgų nei bėgiojant lauke.
 • • Sudeginama nemažai kalorijų.
 • Treniruojami tiek viršutinės, tiek apatinės kūno dalies raumenys.
 • Daugelyje elipsinių treniruoklių sukurta galimybė minti pedalus tiek į priekį, tiek atgal.
 • Galima pasirinkti treniruotės lygį, nuo ko priklausys ir sudegintų kalorijų skaičius.
 • Veikia tyliau nei bėgimo takelis.
 • Puikus sprendimas turintiems antsvorio, nugaros, kelių ar sąnarių problemų. Tinka norint nugalėti lėtinio nuovargio sindromą, sustiprinti kardiovaskulinę sistemą.
Trūkumai
 • Priešingai nei sportuojant ant bėgimo takelio, turite nuolatos išlikti motyvuoti ir patys judėti. Tuo tarpu bėgimo takelis jus priverčia dirbti, nusistatote greitį ir bėgate, priešingu atveju nukrisite. Jei stovėdami ant elipsinio treniruoklio svajojate, gerų rezultatų nesitikėkite.
 • Neparuošia aukšto intensyvumo treniruotėms, tokioms kaip bėgimas. Jei sportuojate ant elipsinio treniruoklio ir nusprendėte imti bėgioti lauke, galite pastebėti, kad tą padaryti beveik lygiai taip pat sunku kaip ir prieš tai nebėgiojusiam.
19 March, 2018
0 Comment

Daugelis žmonių nori pradėti sportuoti, bet nepasiryžta.  Kodėl? Todėl, kad nėra laiko, o svarbiausia – noro.

Maždaug 80 proc. žmonių nori pradėti intensyviai sportuoti, turėti gražų kūną bei gerai jaustis. Tačiau kodėl jie neprisiverčia bent kartą per savaitę pabėgioti, nueiti prasimankštinti į sporto salę? Visą laiką atsiranda tam priežastis: daug darbų, nuovargis, nėra noro, laiko ir daugybė kitų. Nereikia ieškoti priežasčių, atvirkščiai – reikia suprasti, kad sportas – tai sveikata ir kiekvienas žmogus turi palaikyti fizinį aktyvumą!

Pirmiausia, iš kur gauti motyvacijos, kaip prisiversti sportuoti? Tam yra paprasčiausi variantai : sportuojančių žmonių figūrų nuotraukų peržiūra internete; gražūs ir patogūs rūbai  skirti sportui (galiu atvirai teigti, kad  jeigu sportinė apranga iš tiesų Jums yra graži bei patogi, tai pridės  50 proc. motyvacijos sportuoti); motyvuojantys filmai, knygos ir kita.  Belieka tik pabandyti ir šokti į patogius sportbačius!

Pradėti visada yra sunku, bet juk gera pradžia – pusė darbo! Apranga jau yra, o toliau tereikia išeiti iš savo komforto zonos ir pastebėsite, kaip kasdieninis sportas tampa Jūsų dienotvarkės dalimi.

Profesionalūs sportininkai žino, kad norint pasiekti aukščiausio rezultato – reikia intensyviai ir sąžiningai dirbti. Viskas gyvenime yra savaime susiję, ne išimtis ir sportas. Norint  puikių ir Jus tenkinančių rezultatų – reikia prisiversti daug  dirbti; norint prisiversti dirbti, reikia užsibrėžti norimų rezultatų, kaip pavyzdžiui:  nori picos – juk imi ir užsisakai.

Jeigu nepavyksta atsikratyti pastovaus nuovargio jausmo, siūlau peržiūrėti savo mitybos planą ir poilsio rėžimą, ar vartojate kokius nors vitaminus, maisto papildus. Tai, kokie mes esame ir kaip atrodome – tik mūsų pačių įdėtos pastangos ir  darbas.

Taigi,  esant motyvacijai – bus ir rezultatai. Kai tik  matysite rezultatus – Jūs nenorėsite sustoti!

13 March, 2018
0 Comment
 • Greitas ir efektyvus viso kūno treniravimas
Sportas su šia diržų sistema yra labai efektyvus norint pagerinti bendrą kūno fizinę formą.  Kiekvienas pratimas sukelią stresą kelioms raumenų grupėms vienu metu, ko pasekmė – vieno pratimo pagalba treniruojamos kelios raumenų grupės, kas yra sėkmės garantas norint per vieną treniruotę išdirbti visus jūsų kūno raumenis.

 • Giliųjų raumenų vystymas
Gilieji raumenys yra atsakingi už mūsų kūno stabilizaciją ir jėgos perdavimą judesio atlikimo metu. Kuo yra tvirtesni gilieji raumenys, tuo mūsų kūnas yra pajėgesnis išlaisvinti “tikrąją” jėgą, kuri reikalinga kūno balansui. Dažna problema treniruojantis sporto salėse, su svoriais, kad, daugiau mažiau, yra daromi raumenis izoliuojantys pratimai, kurie apriboja giliuosius raumenis nuo streso, kuris yra patiriamas pratimo atlikimo metu. Treniruojantis su svoriais yra būtina daryti bazinius pratimus, kurie apima daugumą raumenų grupių vienu metu, taip pat ir giliuosius raumenis, tačiau praktika rodo, kad dauguma atvejų į tai nėra atsižvelgiama. Treniruojantis su TRX diržais ši problema yra ganėtinai paprastai išsprendžiama, kadangi kiekvieno pratimo atlikimo metu jūsų kūnas balansuoja “gaudydamas” lygsvarą, kurią sukelią diržų nestabilumo efektas, ko pasekmė yra nuolatinis giliųjų raumenų įtraukimas į kiekvieno pratimo atlikimą. Nuolatinis giliųjų raumenų treniravimas leidžia pilnai įvaldyti savo kūno svorį, jį pajusti ir kontroliuoti, ko nepasieksite naudodami papildomus svorius su kuriais treniruojatės sporto salėse. Tokiose sporto šakose kaip kalistenika ar panašios sporto atšakos, kur pagrinde yra naudojamas savas kūno svoris, gilieji raumenys, ko gero, užima pirmąją vietą, nes be jų vystymo, tokie pratimai kaip: front lever, planche arba human flag būtų neįmanomi atlikti.

 • Mažinamas riebalinio audinio sluoksnis
TRX diržų sistema yra puikus treniravimosi būdas siekiant atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sumažinti riebalinio audinio sluoksnį. Kadangi trx pratimai dažniausiai yra daromi laikui, tai galima koreguoti pratimo atlikimo greitį. Be to, kaip jau minėta anksčiau, į darbą yra įtraukiami daugumą raumenų grupių, kas pagreitina nereikalingų kcal deginimą. Keičiant treniruotės ir pratimų atlikimo intensyvumą įgaunamas panašus efektas kaip atliekant, šiuo metu populiarias, HIIT treniruotes (ang. – High-intensity interval training). Dėka tokio proceso, po treniruotės jūsų kūnas įeina į „After burn“ rėžimą, kai kcal yra deginamos iki 48 val. po fizinio krūvio.

 • Tinka bet kokios fizinės parengties ir bet kokio amžiaus Atletams
Atletiskas.lt komanda išskiria unikalą TRX funkciją – pratimo sudėtingumo lygį galima pasirinkti pačiam, tiesiog keičiant kūno pasvirimo kampą TRX sistemos atžvilgiu. Dėl šio savybės su TRX gali sportuoti ir patyrę atletai ir pradedantieji, visi ras sau priimtiną pasipriešinimo kampą ir pratimo sudėtingumo lygį. Be to, bet kuriuo pratimo atlikimo metu sudėtingumo lygis gali būti keičiamas tiesiog žengus žingsnį į priekį ar atgal, išvengiant bereikalingo laiko gaišimo su kuriuo susiduriame sporto salėse, kai reikia perdėti svorius ant grifo, norint pasunkinti ar palengvinti pratimo atlikimą.

 • Suteikia laisvę sportuoti kur norite
Ar patikėtumėte manimi, jeigu pasakyčiau, jog galite sportuoti kopose su nuostabiu vaizdu į jūrą, o po treniruotės iškart šokti į ją ir išsimaudyti baltuose jūros pursluose. Jeigu netikite ir galvojate, kad toks variantas įmanomas nebent sportuojant brangiai kainuojančiose sporto salėse, įrengtose pliažuose, tai galite pakeisti savo nuomonę ir patikėti tuo. TRX nuostabumas yra tame, kad ši funkcinė diržų sistema gali būti pakabinta bet kur, kur tik rasite medžio šaką, skersinį, vamzdį ar bet kokį daiktą, alink kurį būtų galima apvynioti ir prikabinti TRX diržus. Bazinėje TRX Force diržų komplektacijoje rasite tokius įtaisus kaip: papildomas pakabinimo diržas bei durų inkaras, kurių pagalba funkcinę diržų sistemą galėsite pasikabinti vos ne bet kur, kur tik leis jūsų fantazija, pradedant parkuose ir baigiant ant daugiabučių stogų, arba tiesiog TRX užkabinus už durų  naudojant durų inkarą.